o sledge hokeji   pravidlá   súčasnosť   história    

Ice sledge hockey - po slovensky hokej na sánkach je obdoba ľadového hokeja pre telesne postihnutých. Hrá sa na ľadovej ploche podľa pravidiel takmer rovnakých, ako má ľadový hokej. Hráči sedia na špeciálnych 'saniach', na ktorých sú upevnené dva korčuliarske nože. Hrajú a pohybujú sa pomocou krátkych hokejok s hrotmi na konci.

Sledge hokej je veľmi dynamický, tvrdý a príťažlivý šport, ktorý má aj divácky potenciál. Na Paralympiáde vo Vancouveri diváci viackrát vypredali halu. V Turíne 2006 pre veľký divácky záujem organizátori na námestí nainštalovali veľkoplošnú obrazovku.

Slovenský sledgehokejový tím má za sebou krátku históriu. Na posledných MS B vo Švédsku v roku 2015 skončil tretí. Do prípravy sa zatiaľ zapojilo viac ako 60 hráčov. Približne 16 z nich pokračuje v príprave.

V Čechách hrá ligu 10 tímov. Česká liga je pravdepodobne najkvalitnejšia európska národná súťaž. V sezóne 2015/2016 zažíva premiéru v ČSHL aj čisto slovenský tím Bencont Dolný Kubín.

Všetci, kto máte záujem vyskúšať si sledge hokej (môžu ho hrať aj zdraví, pravda iba na klubovej úrovni), prípadne ho podporiť finančne, organizačne, materiálne a inak, ozvite sa.

Podporujú nás:Peter Štít
Klub hokeja na sánkach Zbojníci
Na sihoti 1164/2
02601 Dolný Kubín
pstit@pstit.sk, 0948-017474
www.pstit.sk