o sledge hokeji   pravidlá   súčasnosť   história    

Takmer vo všetkých krajinách, kde je populárny ľadový hokej, sa hrá aj sledge hokej. V súčasnosti sú najsilnejšími celkami zámorské reprezentácie - Kanada a USA. V Európe je najsilnejšie Rusko, veľmi kvalitné výbery majú Nórsko, Česko, Nemecko, Švédsko, Taliansko.. Do špičky patria aj Japonsko a Južná Kórea.

Na MS 2015 v Buffale zvíťazili USA, druhé miesto obsadila Kanada, tretie bolo Rusko. A kategóriu MS hralo 8 tímov. Naši na MS B v tom istom roku skončili tretí.

Na paralympiáde v Soči 2014 zvíťazili USA, ktoré porazili vo finále Rusko, tretí skončili Kanaďania. Česi obsadili fantastické piate miesto.

Slovenská reprezentácia má hlavný stan v Dolnom Kubíne, hráči sú však z celého Slovenska. Záujemcovia sa stretávajú na víkendových sústredeniach, ktoré organizuje občianske združenie Klub hokeja na sánkach Zbojníci a Slovenský paralympijský výbor. Niektorí hráči dochádzajú na tréningy a zápasy aj do moravského Zlína. Do prípravy sa zatiaľ zapojilo viac ako 60 hráčov, ale v kádri ich zostáva približne 16. Stále je priestor pre nových záujemcov. Viac si prečítajte v aktuálnych správach.

Podporujú nás:Peter Štít
Klub hokeja na sánkach Zbojníci
Na sihoti 1164/2
02601 Dolný Kubín
pstit@pstit.sk, 0948-017474
www.pstit.sk